Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

USB Bellekten İşletim Sistemi Kurma

Özellikle son yıllarda çıkan "netbook" ile birlikte işletim sistemi kurmak bir çile haline gelmiştir. Harici bir DVD/CD Rom yada USB bellekler ile kurulum yapılmaktadır. USB Bellekler ile işletim sistemi kurmak için aşağıdaki dokumanı sizin için hazırladık. Umut ederiz ki, faydalı bir dokuman olur sizin için.

Wintoflash isimli programla bu işlemi yapacağız. Usb bellek'ten kurulum için bir çok yöntem var, ancak bu en basiti, en yapılabilir olanıdır..
WinToFlash Yazılımını indirmek için tıklayınız

Bu yöntemle Microsoft XP/2003/Windows 2008/Vista/Windows 7 kurulumlarını da yapabilirsiniz.
Windows XP ve 2003 için marka bağımsız en az 1 GB kapasiteli USB Belleğe ihtiyacınız olacaktır.  Diğer Windows sürümleri için en az 4 GB Flash bellek gereksinimi vardır. Kurulum sırasında, temiz bir işletim sistemi DVD/CD..vb kullanmanız faydalı olacaktır.


Tüm transfer işlemleri bittikten sonra USB Flash belleğin içeriği yukarıdaki gibidir.. Bundan sonraki işlerim sistemi kurulum adımları hazırladığınız USB Diski, kurmak istediğiniz bilgisayara takıp BIOS ayarlarında USB Boot seceneğini değiştirerek yapabilirsiniz. Kurulum sırasında, temiz bir işletim sistemi DVD/CD..vb kullanmanız faydalı olacaktır.

Makaleler

Adres Bilgileri


Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
Telefon : +90 (212) 509 13 18
Mobil : +90 (542) 747 37 57

Kısaca PCDATA..

Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

S5 Box