Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

Google İşletim Sistemi

Google OS (Google Operating System) (Google İşletim Dizgesi) diye tabir edilen, daha sonra isminin Goobuntu olduğunun öğrenildiği, Google firmasının kendi kullanımı için hazırladığı Ubuntu Linux tabanlı bir GNU/Linux dağıtımıdır.

\r\n

Sıfırdan yapılmış bir işletim sistemi değildir.

\r\n

Google bünyesinde çalışan Enlightenment masaüstü ortamı geliştiricilerinin Google'ın bilgisi dahilinde hazırladığı gOS isimli bir Linux dağıtımı da bulunmaktadır. Bu dağıtım da Ubuntu tabanlıdır. gOS ile Google'ın hemen hemen tüm uygulamaları yüklü gelmektedir.

\r\n

Kaynak : Wikipedia

Makaleler

Adres Bilgileri


Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
Telefon : +90 (212) 509 13 18
Mobil : +90 (542) 747 37 57

Kısaca PCDATA..

Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

S5 Box