Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

Microsoft Outlook Express E-Posta Kurulumu

Mail adresinize webmail.domainadi.com adresinden girebildiğiniz gibi, Outlook Express yada MS Outlook ile de bakabiliyorsunuz. Kurulumu aşağıdaki gibidir.

 

Outlook Express programını çalıştırdıktan sonra, Araçlardan "Seçenekler" bölümüne giriniz.

Seçenekler bölümünde "Posta" sekmesini tıklayıp, sağ tarafta bulunan "Ekle" butonuna basıp "Posta" Sekmesini işaretleyip "Internet Bağlantı Sihirbazını" açıyoruz.

Internet Bağlantı Sihirbazı açıldıktan sonra, mailinizi gönderdiğiniz zaman karşı tarafa çıkmasını istediğiniz görünen ad kısmına bir isim yada firma, kuruluş..vb unvanımızı yazıyoruz ve "ileri" tuşuna basıyoruz.Mail adresinizi yazıyorsunuz ve "ileri" butonuna basıyorsunuz. Örnek : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bu ekranda POP3, IMAP ve SMTP domain adınız olarak tanımlanmıştır. Çıkan iki kutucuğa da mail.domain adiniz.com yazın ve "ileri" tuşuna basın.

Internet servis sağlayınız ile belirlemiş olduğunuz Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresini yazıp, belirlediğiniz  parolanızı yazıp, "ileri" butonuna basıyorsunuz.

Mail Hesabınızı kurmak için gereken bilgilerin hepsini girmiş bulunmaktasınız. "SON" Butonuna basınız.

Posta gönderebilmeniz için yapmamız gereken son işlem ise kimlik doğrulamadır.
Daha önce işlemde "Son" butonuna basıp, "Internet Hesapları" ekranına geri döndünüz.
"Posta" sekmesinin içinde olan mail hesabınızı (mail.domainadiniz.com) tıklayıp "Özellikler" butonuna tıklıyorsunuz.Spam maillere engel olmak için giden posta (SMTP) 25. portu 587 olarak değişmeniz gerekiyor.

Çıkan ekranda "Sunucular" sekmesini tıklayıp en altta bulunan "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor" işaretlenip "Tamam butonuna basıyorsunuz.
Internet Hesaplarını kapattıktan sonra POP3 mailinizi kullanabilirsiniz.

Makaleler

Adres Bilgileri


Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
Telefon : +90 (212) 509 13 18
Mobil : +90 (542) 747 37 57

Kısaca PCDATA..

Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

S5 Box