Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

Microsoft Outlook 2010 E-Posta Kurulumu

Outlook 2010 için Internet e-postası bilgi hizmetini yapılandırmak üzere aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1 Internet e-postası ayarlarını otomatik olarak algılama

 1. Outlook 2010'u başlatın.
 2. Dosya sekmesini tıklatın.
 3. Bilgikategorisinde, Hesap Ayarları'nı ve sonra Hesap Ayarları'nı tıklatın.
 4. E-postasekmesinde, Yeni'yi tıklatın.
 5. E-posta Hesabı seçeneğini tıklatarak seçin ve ardından İleri'yi tıklatın.
 6. Yeni Hesap Ekle iletişim kutusunda, yeni e-posta hesabını otomatik olarak yapılandırmak üzereOtomatik Hesap Kurulumualtındaki E-posta Hesabı bölümünde yer alan aşağıdaki ayarları yapılandırın:
  • Adınız kutusuna tam adınızı yazın.
  • E-posta Adresi kutusuna e-posta adresinizi yazın.
   Not Bu bilgileri ISS'niz sağlar.
  • Parola kutusuna, ISS'niz tarafından sağlanan parolayı yazın.
  • Parolayı Yeniden Yazın kutusuna parolayı yeniden yazın ve Otomatik Hesap Kurulumu işlemini başlatmak üzere İleri'yi tıklatın.

   Outlook 2010, hesap ayarlarınızı ve sunucu ayarlarınızı otomatik olarak yapılandırmaya çalışır. Bazı ISS'ler,Kullanıcı Adı alanına tam e-posta adresinin girilmesini gerektirir. Outlook 2010'un e-posta parolanızı otomatik olarak girmesini istiyorsanızBu parolayı parola listesine kaydetonay kutusunun işaretli olduğundan emin olun.  Hesabınız başarıyla yapılandırılırsa,Yeni E-posta Hesabı Ekle iletişim kutusunda, hesabınızın başarıyla oluşturulduğu bildirilir. Bu iletişim kutusunda, başarıyla bağlandığınız e-posta sunucusunun türü de belirtilir.
  • Son'u tıklatın ve ardından hesap kurulumunu tamamlamak üzereKapat'ı tıklatın.

   Not Otomatik yapılandırma başarısız olursa, Otomatik Hesap Kurulumu özelliği şifreli olmayan bir bağlantı kullanarak bağlanmaya çalışır. Bu yöntem başarısız olursa, hesabın el ile yapılandırılması gerekir. 

Yöntem 2 Internet e-postası ayarlarını el ile yapılandırma

Yeni e-posta hesabını el ile yapılandırmak için, Yeni Hesap Ekle iletişim kutusunda şu adımları izleyin

  1. Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandıronay kutusunu tıklatıp işaretleyin ve sonra İleri'yi tıklatın.
  2. Internet E-postası'nı ve ardındanİleri'yi tıklatın.
  3. Kullanıcı Bilgileri altında, aşağıdaki ayarları yapılandırın:
   • Adınız kutusuna tam adınızı yazın.
   • E-posta Adresi kutusuna tam e-posta adresinizi yazın.

    Not Bu bilgileri ISS'niz sağlar.
  4. Sunucu Bilgilerialtında,Hesap Türükutusunda belirlediğiniz e-posta hesap türünü tıklatın.Hesap Türü kutusundaPOP3 veya IMAP seçeneğini belirlerseniz, aşağıdaki ayarları yapılandırın:

     • Gelen posta sunucusu kutusuna, sunucunun adını yazın. Bu, iletilerinizin bilgisayarınıza yüklenmeden önce saklandıkları sunucudur. Sunucu adını küçük harf olarak yazın. Bu ad, "mail.contoso.com" biçiminde veya 172.12.0.0 gibi bir IP adresi biçiminde olabilir.

    • Giden posta sunucusu (SMTP) kutusuna, giden e-posta sunucusunun adını yazın. Sunucu adını küçük harf olarak yazın. Bu ad, "mail.contoso.com" biçiminde veya 172.12.0.0 gibi bir IP adresi biçiminde olabilir. 
   • Oturum Açma Bilgilerialtında, aşağıdaki ayarları yapılandırın:
    • Kullanıcı Adı kutusuna, kullanıcı adınızı yazın. Kullanıcı adı genellikle e-posta adresinizdeki @ işaretinin solundaki bölümdür. Bazı ISS'ler tam e-posta adresi gerektirir. Bu nedenle, gerekirse ISS'nize başvurun.
    • Parola kutusuna, ISS'niz tarafından sağlanan parolayı yazın.
    • E-posta hesabınızın parolasını Outlook 2010'un anımsamasını istiyorsanız,Parolayı anımsa onay kutusunu tıklatıp işaretleyin. 
   • ISS'niz gerektiriyorsa, Güvenli Parola Doğrulaması kullanarak oturum açmak içinGüvenli Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açılsın onay kutusunu tıklatıp seçin.
   • Hesap Ayarlarını Sına'yı tıklatın.Hesap Ayarlarını Sına'yı tıklattığınızda aşağıdaki işlem gerçekleştirilir:

     • Sistemin Internet bağlantısı doğrulanır.
     • SMTP sunucusunda oturum açılır.
     • POP3 sunucusunda oturum açılır.
     • İlk olarak POP3 sunucusunda oturum açılması gerekiyorsa, Outlook 2010 otomatik olarak Posta göndermeden önce gelen posta sunucusunda oturum aç seçeneğini belirler.
     • Bir sınama iletisi gönderilir. Bu iletide, Outlook 2010'un ilk kurulumda yaptığı değişiklikler açıklanır. 
    • E-posta hesabınızı değiştirmek isterseniz, Diğer Ayarlar'ı tıklatarak Internet E-posta Ayarları iletişim kutusunu açın.

     Not Internet E-posta Ayarları iletişim kutusundakiGelişmişsekmesinden POP3 ve SMTP sunucu bağlantı noktalarını ayarlayabilir, sunucunun bir şifreli kanal gerektirip gerektirmediğini tanımlayabilir, sunucunun zaman aşımı ve teslim ayarlarını belirleyebilirsiniz. Bazı ISS posta sunucuları artık hem POP3 hem de SMTP sunucular için güvenli (SSL) bağlantı noktası gerektirmektedir. E-posta hesabınızın bu ayarları gerektirip gerektirmediğini belirlemek üzere ISS'nize başvurun. Teslim ayarları, bir iletiyi belirtilen süre boyunca sunucuda bırakarak iletiyi okumanıza olanak tanır. Bu özellik, aynı e-posta hesabını birden çok bilgisayarda kullanıyorsanız oldukça kullanışlıdır. Outlook 2010 varsayılan olarak bu özelliği etkinleştirir ve sunucudaki ileti kopyaları kaldırılıncaya kadar 14 günlük bir süre sınırı belirler. İletilerin kopyalarını sunucuda saklamak istemiyorsanız, İletinin bir kopyasını sunucuda bırak onay kutusunu temizleyin.

    

   1. İleri'yi ve ardından Son'u tıklatın.

   Makaleler

   Adres Bilgileri


   Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
   No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
   Telefon : +90 (212) 509 13 18
   Mobil : +90 (542) 747 37 57

   Kısaca PCDATA..

   Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

   S5 Box