Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

GBT Koruyucu bölümü ve Çözümü

GPT koruyucu Bölümü : Birimin bir GUID bölüm tablosu (GPT) diski olduğunu gösterir. GPT disklerle uyumlu olmayan disk yardımcı programlarının yanlışlıkla GPT bölümlemelerini yok etmesini önlemek için, GPT koruyucu bölümünde koruyucu bir MBR bulunur.

Diskiniz İçinde önemli bilgi varsa, işletim sistemi Windows 7 olan bir bilgisayar da yedeğinizi almanızı öneriyoruz. Aksi halde tüm verilerini gidecektir.

Çözüm :

Bilgisayarım -> Sağ tık "Yönet" deyip disk yönetimini açın ve taktığınız Diskin tam adını öğrenin. ( disk0, disk1, disk2 vb )

Daha sonra :

Başlat - Çalıştır - "cmd" yazıp Enter' a basın.

"diskpart" yazıp Enter'a basın

"list disk" yazıp disk listesine bakın, diskinizin adından emin olun.

"select diskadı" Enter'a basın

"Clean" yazıp Enter'a basın

Diskinizin güvenliği kaldırıldı. Daha sonra Bilgisayar Yönetiminden, diskinizi biçimlendirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aytaç Uluat

Makaleler

Adres Bilgileri


Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
Telefon : +90 (212) 509 13 18
Mobil : +90 (542) 747 37 57

Kısaca PCDATA..

Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

S5 Box