Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

Windows 8 Dil Değiştirme

Windows 8 ve Windows RT çalıştıran bilgisayarlar için dil paketleri mevcuttur. Dil paketleri Masaüstü'ndeki dil denetim masasından yüklenir.

Dil paketi yükleme ve Windows görüntüleme dilini değiştirme

Dil paketi indirmek ve yüklemek için şu adımları uygulayın: 

  • Başlangıç (Start) sayfasında, dil yazın ve arama kapsamının Ayarlar (Settings) şeklinde ayarlandığından emin olun. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).

 

 • Sonuçlar (Results) panelinde, Dil (Language) seçeneğine tıklayın veya dokunun. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir). • Dil tercihlerinizi değiştirin (Change your language preferences) bölmesinde, Dil ekle (Add a language) seçeneğini tıklatın veya bu seçeneğe dokunun. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir)

Yüklemek istediğiniz dile gözatın veya bu dili arayın.

 • Örneğin, Katalanca'yı (Catalan) seçin ve sonra Ekle (Add) seçeneğini tıklatın veya bu seçeneğe dokunun. Katalanca artık dillerinizden biri olarak eklenmiştir. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).


 • Dil tercihlerinizi değiştirin (Change your language preferences) bölmesinde, eklediğiniz dilin yanında Seçenekler (Options) seçeneğine tıklayın veya dokunun. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).


 • Diliniz için bir dil paketi indirilebilir durumdaysa, Dil paketini indir ve yükle (Download and install language pack) seçeneğini tıklatın veya bu seçeneğe dokunun. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).

 • Dil paketi yüklendiğinde dil, Windows ekran dili olarak kullanılabilir şekilde görüntülenir. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).

 • Bu dili ekran diliniz yapmak için dil listenizin en üstüne taşıyın. (Bu adım için ekran görüntüsü aşağıda listelenmiştir).


Oturumu kapatın ve sonra değişikliğin uygulanması için Windows'da yeniden oturum açın.

Notlar

 1. Bir dil paketi yüklemek için yönetici hakları gerekir.
 2. Birçok ek dil paketi yüklerseniz, disk alanı ve sistem performansı etkilenir. Disk alanı ve sistem performansı özellikle Hizmet Paketi yüklemeleri gibi hizmet işlemleri sırasında etkilenir. Bu nedenle, yalnızca kullanacağınız dil paketlerini bilgisayarınıza eklemeniz önerilir.
 3. Dil paketleri, aynı bilgisayarı paylaşan birden çok kullanıcının farklı ekran dilleri seçmelerine de olanak verir. Örneğin bir kullanıcı iletişim kutularını, menüleri ve diğer metinleri Japonca olarak görüntülemeyi; bir başka kullanıcı ise aynı içeriği Fransızca olarak görüntülemeyi seçebilir.

Kaynak : Microsoft

Makaleler

Adres Bilgileri


Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
Telefon : +90 (212) 509 13 18
Mobil : +90 (542) 747 37 57

Kısaca PCDATA..

Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

S5 Box