Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

Hangi Windows 8 Sürümü Sizin icin Uygun ?

İşletim sisteminizi Windows 8'e yükseltmeyi düşünüyorsanız, hangi Windows 8'in size göre olduğunu değerlendirmeniz gerekiyor. İyi haber ise Microsoft'un Windows 8'le beraber bu işi oldukça kolaylaştırmış olması. Windows 8'in sadece 4 sürümü bulunuyor ve bunlardan sadece 3'ü ev kullanıcıları için. ARM tabletlere yönelik sürümü de saymazsak, seçebileceğiniz sadece iki Windows 8 sürümü kalıyor.

Windows 8, Windows RT karşısında

Kafaları karıştıran bir Windows 8 sürümü olan Windows RT, sadece ARM bilgisayarları, yani tabletleri hedef alıyor. Windows RT, şu anki birçok Windows uygulamanızı çalıştırmıyor ve Metro uygulamalarını kullanmanız gerekiyor. Windows RT'de bir masaüstü olsa da, burada sadece Microsoft Office gibi belirli Microsoft uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. Microsoft, Windows RT masaüstü için üçüncü partilere uygulama geliştirme izni vermiyor.

Windows RT, masaüstü uygulamalarını çalıştırmasa da Windows ve Windows RT'nin her ikisi de Metro uygulamalarını çalıştırabiliyor.

Windows RT sadece ARM tabletlerle geliyor ve onu kutulu olarak almanız mümkün değil. Bir tablet satın alırken Windows 8'le mi yoksa Windows RT ile mi çalıştığını kontrol etmeniz gerekiyor. Microsoft'un Surface tableti Windows RT ile çalışıyor. Surface'den birkaç ay sonra piyasaya sürülecek Surface Pro ise Windows 8 Pro işletim sistemiyle çalışıyor.

Kaynak : Chip

Makaleler

Adres Bilgileri


Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
Telefon : +90 (212) 509 13 18
Mobil : +90 (542) 747 37 57

Kısaca PCDATA..

Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

S5 Box