Yazılım Makaleleri
Turkish Arabic English German Russian

Macos başlatma tuş kombinasyonu

Komut (⌘)-R: Yerleşik macOS Kurtarma sisteminden başlatır. Bunun yerine macOS Kurtarma'yı kullanarak aygıtı internet üzerinden başlatmak için Option-Komut-R veya Shift-Option-Komut-R tuşlarını kullanabilirsiniz. Bilgisayar başlatılırken kullandığınız tuş birleşimine bağlı olarak macOS Kurtarma, farklı macOS sürümlerini yükler. Mac'inizde firmware parolası kullanılıyorsa parola girmeniz istenir.

Option (⌥): Varsa diğer başlangıç disklerinden veya disk bölümlerinden birini seçmenize olanak sağlayacak Başlangıç Yöneticisi ile başlatılır. Mac'inizde firmware parolası kullanılıyorsa parola girmeniz istenir.

Option-Komut-P-R: PRAM'i veya NVRAM'i sıfırlar. Mac'inizde firmware parolası kullanılıyorsa bu tuş birleşimini yok sayar ve macOS Kurtarma'dan başlatır.

Shift (⇧): Güvenli modda başlatır.

D: Mac'inizin modeline bağlı olarak yerleşik Apple Hardware Test'ten veya Apple Tanıları izlencesinden başlatır. Alternatif olarak, internet üzerinden bu izlenceden başlatmak için Option-D tuşlarını kullanın.

N: Mac'iniz ağ başlangıç disk bölümlerini destekliyorsa bir NetBoot sunucusundan başlatır. Sunucuda saptanmış başlatma görüntüsünü kullanmak için bunun yerine Option-N tuşlarını basılı tutun.

Komut-S: Tek kullanıcı modunda başlatır. Bu tuş birleşimi yalnızca macOS High Sierra veya önceki sürümlerinde kullanılabilir.

T: Hedef Disk Modunda başlatır.

Komut-V: Ayrıntılı modda başlatır.

Diski Çıkar (⏏), F12, fare düğmesi veya izleme dörtgeni düğmesi: Optik disk gibi çıkarılabilir ortamları çıkarır.

Makaleler

Adres Bilgileri


Resitpasa Caddesi Altıntas İs Merkezi
No : 55 / 41 Avcılar - İstanbul - Turkiye
Telefon : +90 (212) 509 13 18
Mobil : +90 (542) 747 37 57

Kısaca PCDATA..

Firmamız profesyonel teknik destek ve güvenilir satış sonrası hizmet anlayışı ile sektörde 30. yılına yaklaşmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da, yüzlerce çözüm ortakları ve geniş distribütör ağı ile çalışmaktadır. Firmamız yurt dışından ithal ürünler getirerek, birçok ürünün distribütörüdür. Dünyada ki bilgisayar ve elektronik pazarın da, birçok markayı Türk insanının beğenisine sunan firmamız; Dünyada ki teknolojiyi devamlı takip ederek, en son çıkan ürünleri, müşterisine ulaştırmaktadır.. Devamı..

S5 Box